Türksa Teknik Makina San. Tic. LTD. ŞTİ.

Şirketimiz 1989 yılında Yılmaz Bozkurt ve İrfan Balcık tarafından kurulmuştur.
Yılmaz Bozkurt 1975 yılı İTÜ Makine Mühendisliği Fakültesi Mezunudur. Uzun süre EÜAŞ kazan bakım ve onarımı işlerinde LUVO petek imalatı ve rehabiltasyonunda kazan boru montajında başmühendis olarak çalışmıştır.
İrfan Balcık 1975 yılı İTÜ Makine Mühendisliği Fakültesi mezunudur. Uzun süre Denizcilik Bankası Sulzer motor fabrikası müdürü olarak çalışmıştır.
1989 yılından itibaren Türksa Teknik Makina San. Tic. LTD. şirketini kurarak Luvo bakım onarım modifikasyonu, petek kasa ve profil sacları ile sızdırmazlıkların imalatını yapmaktadır. Kazan boru montajı ve kazan yardımcı teçhizatların imalatını da yapmaktadır.Misyonumuz/Vizyonumuz

Türksa Teknik Makine müşteri, çalışan ve tedarikçi memnuniyetini en üst düzeyde tutarak kalite standartlarında ürün ve hizmetler sunmayı benimsemiştir. Bu doğrultuda müşterileri, çalışanları, tedarikçileri için sürekliliği, güvenilirliği tercih eden, topluma ve çevreye duyarlı bir kurum olmak temel hedefimizdir. Müşterilerimiz içi,n farklılık yaratmak, bizden beklentilerine ürünlerimizin, çalışanımızın ve hizmetimizin kalitesi ile karşılık vermek temel ilkemizdir.

Kalite Politikamız

Yönetim ve üretim fonksiyonlarının etkin, verimli ve müşteri odaklı çalışmasını sağlamak üzere kurulmuş olan kalite yönetim sistemimiz, tüm firma çalışanlarının katılımı ve yönetimin desteğiyle toplam kalite yönetimi hedefine ulaşılmasında temel tas görevini üstlenmektedir. Tam müşteri ve personel memnuniyetini sağlamak, sıfır kusur yüzdesi ile ürün üretmek düşüncesi politikamızdır.

Profil

İstanbul Merkez ve Yalova'da hizmet veren TÜRKSA MAKİNA kuruluş amacı LUVO (Döner Hava Isıtıcısı - Regeneratif Air Heater) ve REGOVA petek ve kasalarının imalatı,Luvo rehabilitasyonu ve hava kaçak miktarının minimuma indirilmesi konusunda sızdırmazlık tasarımı ve uygulaması işlerini yapmaktadır.

LUVO Nedir?

Luvo kazandan çıkan sıcak yanmış gazların ısısını profil verilmiş saclar vasıtasıyla alarak kazana veren sistemdir. Bu durum kazan verimini artıran en önemli husustur.